Menu

0

0,00 zł

kategorie

+

Pokaż filtry i kategorie

Kategorie produktów

Filtry

Zobacz na instagramie

/  

Prezenty na każdą okazję

 /  Prezenty na chrzciny

Oryginalne prezenty na chrzciny

  • Cena (zł)
Znaleziono 3 produkty
Znaleziono 3 produkty

Oryginalne prezenty na chrzciny

Chrzciny to jeden z ważniejszych momentów w życiu dziecka i Jego rodziców. Każdy rodzic chce zapamiętać ten dzień jako szczególny i doniosły. Możesz to sprawić przekazując prezent, który będzie innowacyjny a zarazem delikatny i prozdrowotny. Połączenie miodowych produktów takich jak słodycze z dodatkami naturalnych polskich zbóż - wyrabianych na bazie tradycyjnego rodzimego miodu i produktów woskowych - zaskoczy każdego. Nasze świece wytwarzamy z naturalnego pszczelego wosku pochodzącego z naszej Pasieki. W pszczelej branży działamy już od ponad 25 lat dbając o najwyższą jakość naszych produktów.

Chrzciny to pierwsze ważne wydarzenie w życiu małego człowieka. I chociaż nie będzie on o nich pamiętał, to zostaną po nich pamiątki w postaci zdjęć i prezentów. Dlatego nic dziwnego, że zaproszeni goście, w tym przede wszystkim rodzice chrzestni, przywiązują ogromną wagę do upominków dla malucha. Część z nich będzie zapewne praktyczna lub ozdobna, ale warto postawić też na coś, co łączy w sobie obie te cechy i jest przy okazji najlepszym wspomnieniem tak istotnego wydarzenia. O czym mowa? Oczywiście o świecach, bez których żadne chrzciny nie mogą się odbyć. W naszym sklepie internetowym polecamy produkty z naturalnego wosku pszczelego, które świetnie sprawdzą się jako prezent na chrzest. Do wyboru jest kilka różnych rozmiarów, dzięki czemu można dopasować świecę do okoliczności oraz własnych możliwości finansowych.

Pamiątka z chrztu świętego

Chrzest święty to pierwszy sakrament, który przyjmuje dziecko w swoim życiu. Dzięki temu może być wychowywane w wierze katolickiej i wraz z upływem lat przyjmować kolejne z sakramentów. Jest to więc wydarzenie wprowadzające malucha na drogę chrześcijańską i w związku z tym ma ogromny wpływ na jego dalsze życie. Atmosfera tego dnia jest podniosła i na długo zapada w pamięć wszystkich uczestnikom uroczystości. Tak wyjątkowa okazja wymaga też wyjątkowej oprawy, a ta pełna jest symboliki. Dlatego też najlepsze prezenty na chrzciny są nie tylko cudowną pamiątką, ale również symbolem miłości, radości i wzajemnego wsparcia. Szczególnie świeca, która będzie towarzyszyć dziecku również podczas innych wydarzeń religijnych: komunii świętej oraz bierzmowania.

Symbolika świecy chrzcielnej

Świeca chrzcielna, zwana też gromnicą, to jeden z kilku symboli chrztu świętego. Zapalony ogień jest tutaj znakiem odrodzenia w Chrystusie oraz wewnętrznego oświecenia, które ma towarzyszyć dziecku na nowej drodze we wspólnocie chrześcijańskiej. Gromnicę zapala się od Paschału będącego odzwierciedleniem żywej obecności zmartwychwstałego Jezusa. Symboliczne przekazanie ognia ma więc zespolić maluszka z wiarą chrześcijańską i prowadzić go na nowej drodze do życia wiecznego. Wybierając świecę na prezent, warto więc sięgać po takie modele, które podkreślą te wartości i będą o nich przypominać podczas następnych uroczystości kościelnych.

Świeca na chrzciny dla dziewczynki i dla chłopca

Przyjęło się, że prezenty dla dziewczynki powinny różnić się od tych dla chłopców, jednak ta zasada nie obowiązuje w przypadku świecy na chrzciny. Oczywiście, można znaleźć na rynku gromnice bardziej spersonalizowane, które zawierają elementy nawiązujące do płci, ale czy warto sięgać po tego typ produkty? Wierzymy, że uniwersalne świece sprawdzą się lepiej jako prezent na chrzest dla dziecka. I to z kilku powodów.

Po pierwsze, ich klasyczny wygląd sprawia, że taka gromnica jest odporna na chwilowe trendy i zawirowania modowe. To, co świetnie wygląda teraz, może nie pasować do uroczystej sytuacji już za kilka lat, więc lepiej nie ryzykować i postawić na sprawdzone rozwiązania, które przetrwają przez długie sezony.

Po drugie, świeca to przede wszystkim symbol, a zbędne ozdobniki zaburzają to przesłanie. Gromnica to bez wątpienia ważny prezent dla dziecka, ale jej wartość wynika nie tyle z dekoracyjnego wyglądu, co z intencji, które towarzyszą jej podczas chrztu. W końcu to rodzice chrzestni przejmują zapaloną świecę i tym samym zobowiązują się do towarzyszenia młodemu człowiekowi podczas jego życia. A to ma znacznie większą wartość niż nawet najbardziej ozdobne żłobienia i dekoracje.

I wreszcie po trzecie, kolorowe dodatki oznaczają zazwyczaj barwniki, które mogą szkodzić dziecku. Szczególnie podczas spalania, gdy zostają uwolnione wszystkie sztuczne składniki. Maluszek, który nie ma jeszcze wyrobionej odporności może źle zareagować szkodliwe substancje. Nie warto podejmować takiego ryzyka dla kilku kolorowych ozdobników.

Prezent na długie lata

Niektóre prezenty są jak wino - ich wartość znacznie wzrasta wraz z upływem kolejnych lat. Świeca na chrzest z pewnością należy do jednych z nich, ponieważ będzie wykorzystywana przy wielu różnych okazjach. Najważniejsze to Komunia Święta i Bierzmowanie, ale w wielu domach ciągle zapala się gromnice w celu ochrony przed nieszczęściami w czasie burz i nawałnic. Poza tym dziecko będzie korzystać ze swojej świecy podczas prób przed I Komunią Świętą oraz w czasie Białego Tygodnia. Ponownie sięgnie po swój prezent ze chrztu rok później, czyli przy odnowieniu komunii. Z kolei po latach będzie jej potrzebować ponownie, jeśli zdecyduje się przystąpić do bierzmowania. Nie da się więc ukryć, że gromnica to prezent, który będzie towarzyszyć dziecku we wszystkich ważnych wydarzeniach religijnych aż do wczesnej dorosłości. Niewiele innych upominków może się z tym równać.

Zdrowy i ekologiczny prezent na chrzest

Dobre prezenty są nie tylko oryginalne i pomysłowe, ale również bezpieczne dla użytkownika. Ta ostatnia kwestia powinna być szczególnie istotna przy wyborze wszelkiego rodzaju upominków dla dziecka. I nie chodzi tutaj tylko o zabawki i słodkości, ale również ubranka czy właśnie pamiątki na chrzciny. Warto wiedzieć, że tradycyjne świece, także te na chrzest, robione są z parafiny, która podczas spalania wydziela szkodliwe substancje. Liczne badania udowodniły, że ich długotrwałe wdychanie może przyczyniać się do rozwoju astmy, problemów górnych dróg oddechowych, a nawet nowotworów. Z kolei już krótki kontakt z dymem ze świec parafinowych podrażnia śluzówkę nosa, szczególnie u małych dzieci. Zdrową alternatywą są gromnice z naturalnego wosku pszczelego, których dym nie tylko nie szkodzi, ale również uspokaja i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Takie świece są więc idealnym pomysłem na prezent na chrzciny.

Co zamiast świecy, czyli oryginalny prezent na chrzest?

Świeca lub gromnica to oczywiście bardzo dobry pomysł na prezent na chrzest dla dziecka, który zostanie z nim na całe życie. Jednak musi być ona użyta już podczas mszy świętej, a właściwe upominki wręcza się przecież później - podczas uroczystości rodzinnej. Co kupić więc z takiej okazji? Jedną z opcji jest dobranie do zestawu dekoracyjnego świecznika, który wraz ze świecą stworzy spójną całość. Dla dziecka starszego (a przecież chrzciny coraz częściej organizuje się dla dzieci kilkunastomiesięcznych) można pokusić się o zdrowe produkty spożywcze. Pyszny złocisty miód to idealny pomysł na prezent nie tylko na chrzest, ale także w innych sytuacjach. Co ważne, można nim zastąpić cukier w codziennej diecie i tym samym przyzwyczajać malucha do naturalnych i zdrowych smaków. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania, jest fakt, iż rodzice na pewno docenią tego typu słodkości. W końcu są one dużo zdrowsze i pożyteczniejsze niż sklepowe słodycze.